Realizacje / Teatry

Teatr Baj w Warszawie


Teatr Baj to najstarszy w Polsce teatr lalek. Został założony w 1928 roku. Od 1953 roku mieści się na warszawskiej Pradze, przy ul. Jagiellońskiej 28, w zabytkowym budynku dawnego Zakładu Wychowawczego Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona.


W 2020 roku zakończył się gruntowny remont i modernizacja budynku. Konsbud Audio odpowiadał za dostarczenie, konfigurację i uruchomienie systemu elektroakustycznego.
Główna sala widowiskowa ze 180 miejscami dla publiczności zyskała zintegrowany system nagłośnienia 3D firmy d&b audiotechnik z serii xS i xA (głośniki naścienne i sufitowe), który obejmuje całą przestrzeń widowni, system nagłośnienia monitorowego sceny, system cyfrowej konsolety fonicznej, ponadto mikrofony przewodowe i bezprzewodowe, odtwarzacze materiałów fonicznych i efektów dźwiękowych, akcesoria sceniczne, w tym m.in. mikrofony nasłuchu Audio-Technica AT89, statywy mikrofonowe, słuchawki Audio-Technica ATH-M40X.


System elektroakustyczny sali teatralnej objął scenę główną, widownię, reżyserię i amplifikatornię. Dostarczono i zainstalowano system cyfrowej konsolety fonicznej firmy Allen & Heath. W reżyserni został zainstalowany sterownik konsolety dLive C3500. Urządzenie to oprócz sterowania całym systemem zapewnia możliwość podłączenia dostarczonych odtwarzaczy CD i mikrofonów bezprzewodowych. Port Dante, w który wyposażona jest konsoleta foniczna służy do komunikacji cyfrowej z urządzeniami zlokalizowanymi w amplifikatorni, mikrofonami bezprzewodowymi i zintegrowanym systemem nagłośnienia widowni i dźwięku 3D. Dodatkowo, aby rozszerzyć możliwości funkcjonalne systemu, wykonano połączenia kablowe sieci Ethernet pomiędzy reżysernią oraz wybranymi pomieszczeniami teatru, m.in. sceną kameralną, foyer, Galerią Lalek, salą edukacyjną.


Teatr od 2012 roku realizuje Program Baj bez Barier. W tym celu zainstalowano specjalne systemy wspomagania dla osób z dysfunkcjami wzroku lub słuchu. Dla osób niedosłyszących – system współpracujący z aparatami słuchowymi, dla osób niewidzących i niedowidzących – nadajnik i odbiorniki do audiodeskrypcji, zestaw słuchawkowy dla lektora. Dzięki temu również osoby z niepełnosprawnościami mogą czuć się w teatrze swobodnie.


Sala kameralna została wyposażona w system nagłośnienia widowni, który tworzą głośniki szerokopasmowe i niskotonowe, system transmisji sygnałów wraz z konsoletą foniczną Allen & Heath Qu-16 oraz odtwarzacz materiałów fonicznych i efektów dźwiękowych. Ponadto w teatrze zainstalowano systemy komunikacji interkomowej i rozgłoszeniowej, które zapewniają  komunikację pomiędzy poszczególnymi stanowiskami obsługi, nadawanie komunikatów do garderób i innych pomieszczeń technicznych, nadawanie zleceń na scenę Sali teatralnej, a także systemy nasłuchu i podglądu akcji scenicznej i nagłośnienia foyer.

 

 realizacje: Sale koncertowe i widowiskowe Sale koncertowe i widowiskowe realizacje: Hale sportowe i wielofunkcyjne Hale sportowe i wielofunkcyjne realizacje: Teatry Teatry
realizacje: Centra kultury Centra kultury realizacje: Sale konferencyjne Sale konferencyjne realizacje: Muzea, uniwersytety, kluby i inne Muzea, uniwersytety, kluby i inne
realizacje: Rozgłośnie radiowe Rozgłośnie radiowe realizacje: Stacje telewizyjne Stacje telewizyjne
 

Konsbud Audio zaprojektował nagłośnienie i wyposażył w sprzęt liczne teatry, sale koncertowe i widowiskowe.

 
 

Zaufało nam wiele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym Polskie Radio S.A. i TVP S.A

 
 

Zainstalowany przez nas sprzęt nagłośnieniowy pracuje w najbardziej prestiżowych instytucjach w naszym kraju: BCC, Senacie,  NSA.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą referencyjną.