Realizacje / Stacje telewizyjne

TVP S.A. Cyfrowa sieć dźwiękowa


W wielkich stacjach telewizyjnych zagadnienie produkcji dźwięku cyfrowego jest wszechobecne. Produkcja w formacie 5.1, a więc z wykorzystaniem dźwięku przestrzennego, stała się standardem już kilka lat temu. Jednocześnie nastąpiły zmiany w koncepcji produkowanych programów, wynikające z potrzeb telewizji wysokiej rozdzielczości. Dlatego też, TVP S.A. zdecydowała się na wymianę analogowych konsolet fonicznych na cyfrowe, które pozwalają na dynamiczne zarządzanie ich funkcjami w ramach sieci dźwiękowej.

TVP S.A. zyskała nie tylko sprzęt o najwyższych parametrach technicznych − cyfrowe konsolety foniczne Aurus produkcji firmy Stagetec, ale również możliwość pracy sieciowej zwiększającej komfort produkcji programów. Rozwiązania systemowe cyfrowej sieci dźwiękowej ponadto obniżyły koszty jednostkowe poszczególnych konsolet. Sieć cyfrowa objęła praktycznie wszystkie największe studia produkcyjne TVP S.A.

Projekt i konfiguracja systemowa: Konsbud Audio
Główne elementy systemu:

  • konsolety cyfrowe Aurus Stagetec

 realizacje: Sale koncertowe i widowiskowe Sale koncertowe i widowiskowe realizacje: Hale sportowe i wielofunkcyjne Hale sportowe i wielofunkcyjne realizacje: Teatry Teatry
realizacje: Centra kultury Centra kultury realizacje: Sale konferencyjne Sale konferencyjne realizacje: Muzea, uniwersytety, kluby i inne Muzea, uniwersytety, kluby i inne
realizacje: Rozgłośnie radiowe Rozgłośnie radiowe realizacje: Stacje telewizyjne Stacje telewizyjne
 

Konsbud Audio zaprojektował nagłośnienie i wyposażył w sprzęt liczne teatry, sale koncertowe i widowiskowe.

 
 

Zaufało nam wiele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym Polskie Radio S.A. i TVP S.A

 
 

Zainstalowany przez nas sprzęt nagłośnieniowy pracuje w najbardziej prestiżowych instytucjach w naszym kraju: BCC, Senacie,  NSA.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą referencyjną.