Realizacje / Sale koncertowe i widowiskowe

NOSPR w Katowicach


Sala NOSPR jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych i najnowocześniejszych sal koncertowych na świecie. Już pierwsze spojrzenie po wejściu do sali zapiera dech w piersiach – skala obiektu, forma architektoniczna sal, detale wykończenia, zaawansowanie technologiczne nie mają sobie równych w Polsce. Jednocześnie NOSPR jest jednym z największych, o ile nie największym w Polsce studiem nagrań.

Firma Konsbud Audio wykonała prace konfiguracyjne i uruchomieniowe systemu elektroakustycznego sali koncertowej, kameralnej oraz studia nagrań. Nie bez znaczenia dla zapewnienia wysokiej jakości dźwięku był wybór urządzeń stosowanych w najlepszych salach koncertowych na świecie.

Jedym z najistotniejszych elementów systemu, można powiedzieć jego „układem nerwowym”, odpowiedzialnym za dystrybucję sygnałów audio jest cyfrowa sieć audio Nexus. Determinantą wyboru tego systemu były wyjątkowe, nieosiągalne przez innych producentów cyfrowych sieci dźwiękowych, parametry w zakresie dynamiki wejść mikrofonowych czy opóźnień w transmisji sygnałów. Zarówno główna sala koncertowa jak i sala kameralna zostały wyposażone w rozbudowane liniowe systemy nagłośnieniowe firmy d&b audiotechnik.

Projekt: Pracownia Akustyczna
Główne elementy systemu:

  • główna sala koncertowa: zestawy głośnikowe d&b audiotechnik seria Q,
  • sala kameralna: zestawy głośnikowe d&b audiotechnik seria xS
  • monitory odsłuchowe d&b audiotechnik M4
  • cyfrowa sieć dystrybucji sygnałów audio – Stagetec Nexus
  • konsoleta nagraniowa studia nagrań Stagetec Crescendo
  • systemy bezprzewodowe Audio-Technica z serii 5000

 realizacje: Sale koncertowe i widowiskowe Sale koncertowe i widowiskowe realizacje: Hale sportowe i wielofunkcyjne Hale sportowe i wielofunkcyjne realizacje: Teatry Teatry
realizacje: Centra kultury Centra kultury realizacje: Sale konferencyjne Sale konferencyjne realizacje: Muzea, uniwersytety, kluby i inne Muzea, uniwersytety, kluby i inne
realizacje: Rozgłośnie radiowe Rozgłośnie radiowe realizacje: Stacje telewizyjne Stacje telewizyjne
 

Konsbud Audio zaprojektował nagłośnienie i wyposażył w sprzęt liczne teatry, sale koncertowe i widowiskowe.

 
 

Zaufało nam wiele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym Polskie Radio S.A. i TVP S.A

 
 

Zainstalowany przez nas sprzęt nagłośnieniowy pracuje w najbardziej prestiżowych instytucjach w naszym kraju: BCC, Senacie,  NSA.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą referencyjną.