Realizacje / Rozgłośnie radiowe

Radio RMF FM


Stacji RMF FM nie trzeba przedstawiać żadnemu Polakowi. Jest to najbardziej rozpoznawalne radio w Polsce, o największej słuchalności w większości regionów kraju. Wyjątkowość tej stacji podkreśla lokalizacja jej siedziby, na jednym z pięciu krakowskich kopców, w pięknym historycznym forcie z XIX wieku.

Przez prawie 30 lat działalności radio przeszło wiele zmian biznesowych, między innymi powołano do życia kilka nowych wąsko sformatowanych stacji – RMF Classic, RMF MAXXX i Radiofonię. RMF od swoich najwcześniejszych początków słynie pośród komercyjnych stacji radiowych z ogromnego nacisku kładzionego na technikę i jakość dźwięku. Praca w historycznych pomieszczeniach stanowi nie lada wyzwanie pod kątem akustyki i kontroli nad brzmieniem. RMF wybrał monitory Genelec wiele lat temu. W ciągu ostatnich kilku lat w rozgłośnia wymieniła monitory w reżyserkach i studiach emisyjnych na Genelec SAM wyposażone w funkcję pomiaru i kalibracji do akustyki danego pomieszczenia. Możliwość kalibracji monitorów do akustyki danego wnętrza jest swoistym panaceum dla zlokalizowanej wewnątrz historycznego fortu rozgłośni, która ma ograniczone możliwości adaptowania akustycznego pomieszczeń ze względu na zabytkowy charakter budowli. Do reżyserek trafił najwyższej klasy model trójdrożnych monitorów współosiowych 8351. Układy SAM (Smart Active Monitoring) pracujące w monitorach 8320 oddają swoje nieocenione zasługi dziennikarzom RMF również w niskokubaturowych studiach produkcyjnych, zwanych przez nich pieszczotliwe „dziuplami”.

Główne elementy systemu:

 

  • Reżyserki i studia emisyjno-produkcyjne: monitory 8351 z serii The Ones i 8330 SAM
  • Studia montażowo-lektorskie: monitory Genelec 8320
  • Stanowiska montażowe: Genelec 8010

 realizacje: Sale koncertowe i widowiskowe Sale koncertowe i widowiskowe realizacje: Hale sportowe i wielofunkcyjne Hale sportowe i wielofunkcyjne realizacje: Teatry Teatry
realizacje: Centra kultury Centra kultury realizacje: Sale konferencyjne Sale konferencyjne realizacje: Muzea, uniwersytety, kluby i inne Muzea, uniwersytety, kluby i inne
realizacje: Rozgłośnie radiowe Rozgłośnie radiowe realizacje: Stacje telewizyjne Stacje telewizyjne
 

Konsbud Audio zaprojektował nagłośnienie i wyposażył w sprzęt liczne teatry, sale koncertowe i widowiskowe.

 
 

Zaufało nam wiele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym Polskie Radio S.A. i TVP S.A

 
 

Zainstalowany przez nas sprzęt nagłośnieniowy pracuje w najbardziej prestiżowych instytucjach w naszym kraju: BCC, Senacie,  NSA.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą referencyjną.