Realizacje / Hale sportowe i wielofunkcyjne

Tauron Arena Kraków


Działająca od 2014 roku arena jest obecnie największą halą sportowo-widowiskową w Polsce, a jej nowoczesne wyposażenie sprawia, że może realizować imprezy największego formatu. Obiekt stał się jednym z najczęściej wybieranych miejsc na koncerty gwiazd, co potwierdza napięty grafik wydarzeń m.in.: Michael Buble, Elton John, Bryan Adams, czy też Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Nasze zadanie polegało na zaprojektowaniu, dostawie i konfiguracji systemu nagłośnieniowego głównej areny oraz sali treningowej. Korzystając z doświadczeń z realizacji Hali Widowiskowo Sportowej Ergo Arena, opracowaliśmy unikalne rozwiązanie polegające na tym, że system nagłośnieniowy pełni również funkcję DSO (dźwiękowego systemu ostrzegawczego). Rozwiązanie to, poparte ekspertyzą techniczną opracowaną przez rzeczoznawcę ds. przeciwpożarowych zostało pozytywnie zaopiniowane przez Instytut Techniki Budowlanej oraz zostało zaaprobowane przez Wojewódzkiego Komendanta Straży Pożarnej. Było to możliwe dzięki bogatej funkcjonalności wzmacniaczy firmy d&b audiotechnik , które realizują wszystkie funkcje wymagane od systemów DSO, takie jak monitorowanie w sposób ciągły linii i podłączonych do nich urządzeń głośnikowych, linii sterującej oraz monitorowanie innych ewentualnych usterek. Montaż systemu nagłośnieniowego wymagał wyjątkowych umiejętności organizacyjnych i montażowych – dokonała go ekipa alpinistów, pracując na wysokości ok. 30 metrów nad poziomem płyty boiska. Tauron Arena jest obiektem wielofunkcyjnym, przystosowanym do realizacji szerokiego spektrum wydarzeń.

Główne elementy systemu:

  • nagłośnienie głównej hali: zestawy głośnikowe Qi7 i Vi-SUB d&b audiotechnik
  • nagłośnienie sali treningowej: zestawy głośnikowe 10A oraz 10S d&b audiotechnik
  • wzmacniacze mocy D12 i D80 d&b audiotechnik
  • konsolety mikserskie GLD-80 i QU-16 Allen & Heath
  • mikrofony Audio-Technica z serii 5000

 realizacje: Sale koncertowe i widowiskowe Sale koncertowe i widowiskowe realizacje: Hale sportowe i wielofunkcyjne Hale sportowe i wielofunkcyjne realizacje: Teatry Teatry
realizacje: Centra kultury Centra kultury realizacje: Sale konferencyjne Sale konferencyjne realizacje: Muzea, uniwersytety, kluby i inne Muzea, uniwersytety, kluby i inne
realizacje: Rozgłośnie radiowe Rozgłośnie radiowe realizacje: Stacje telewizyjne Stacje telewizyjne
 

Konsbud Audio zaprojektował nagłośnienie i wyposażył w sprzęt liczne teatry, sale koncertowe i widowiskowe.

 
 

Zaufało nam wiele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym Polskie Radio S.A. i TVP S.A

 
 

Zainstalowany przez nas sprzęt nagłośnieniowy pracuje w najbardziej prestiżowych instytucjach w naszym kraju: BCC, Senacie,  NSA.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą referencyjną.