Realizacje / Hale sportowe i wielofunkcyjne

Ergo Arena - Gdańsk


Wybudowana na granicy Gdańska i Sopotu hala widowiskowo-sportowa jest jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu w Europie. Dzięki nowoczesnej konstrukcji pomieścić może nawet 15 tysięcy widzów. Hala posiada infrastrukturę do obsługi szerokiej gamy imprez sportowych, w tym o randze mistrzostw Europy i Świata. Na arenie, obok tradycyjnych dyscyplin, istnieje możliwość organizacji zawodów hokejowych, windsurfingowych czy z zakresu sportów motorowych. Obiekt jest też przygotowany na przyjęcie wielkich imprez kulturalno-rozrywkowych jak koncerty, spektakle teatralne i kinowe, wystawy itp. Rozbudowany system audio, odpowiednia akustyka, konstrukcja dachowa pozwalająca na podwieszenie do 144 ton sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego oraz duża przestrzeń gwarantują najwyższą jakość imprez.

Konsbud Audio była jedną ze starannie wyselekcjonowanych firm, które uczestniczyły w budowie hali. Prace obejmowały dostawę, montaż i uruchomienie systemów: nagłośnienia widowni i areny głównej, nagłośnienia sali treningowej, cyfrowej sieci dystrybucji sygnałów audio. Szczególne wyzwanie stanowiła integracja systemów nagłośnienia areny głównej i sali treningowej z Dźwiękowym Systemem Ostrzegawczym. Unikalne rozwiązanie, oparte o technologię firmy d&b audiotechnik, pozwala na połączenie systemu ostrzegawczego z systemem nagłośnienia przy zachowaniu wszelkich norm, jakie muszą spełniać systemy bezpieczeństwa na terenie Unii Europejskiej.

Projekt: dr inż. Tadeusz Fidecki
Główne elementy systemu:

  • nagłośnienie widowni i areny głównej: zestawy głośnikowe d&b audiotechnik Qi7, Ci4-TOP, E8 zasilane wzmacniaczami D12
  • nagłośnienie sali treningowej: zestawy głośnikowe Ci90 d&b audiotechnik, zasilane wzmacniaczami D12
  • sieć cyfrowej dystrybucji sygnałów audio Nexus firmy Salzbrenner Stagetec
  • konsoleta cyfrowa iLive T112 Allen & Heath
  • system mikrofonów bezprzewodowych Audio-Technica serii 5000

 realizacje: Sale koncertowe i widowiskowe Sale koncertowe i widowiskowe realizacje: Hale sportowe i wielofunkcyjne Hale sportowe i wielofunkcyjne realizacje: Teatry Teatry
realizacje: Centra kultury Centra kultury realizacje: Sale konferencyjne Sale konferencyjne realizacje: Muzea, uniwersytety, kluby i inne Muzea, uniwersytety, kluby i inne
realizacje: Rozgłośnie radiowe Rozgłośnie radiowe realizacje: Stacje telewizyjne Stacje telewizyjne
 

Konsbud Audio zaprojektował nagłośnienie i wyposażył w sprzęt liczne teatry, sale koncertowe i widowiskowe.

 
 

Zaufało nam wiele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym Polskie Radio S.A. i TVP S.A

 
 

Zainstalowany przez nas sprzęt nagłośnieniowy pracuje w najbardziej prestiżowych instytucjach w naszym kraju: BCC, Senacie,  NSA.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą referencyjną.